projekty

 Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

„Zwiększenie przychodów z działalności dzięki rewitalizacji Przystani Caryńska”

 

Umowa NORW.19.01.02-18-0006/22-001 w sprawie projektu w ramach schematu Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 , oś priorytetowa 19 Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021 działanie 19.1 Nowe Produkty i Inwestycje oddziałanie 19.1.2 Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue growth.

Przedmiotem projektu jest prowadzenie prac rewitalizacji i modernizacji Przystani Caryńska na brzegu jeziora Solińskiego. Planowane działania obejmują prace remontowo-budowlane, zakup nowego sprzętu, zagospodarowanie terenu oraz rozbudowę infrastruktury technicznej.

Projekt pozwoli na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni rekreacyjnej nie tylko dla pojedynczych podróżujących, rodzin i dzieci  a również dla osób z niepełnosprawnościami . Wdrożone w ramach projektu innowacyjne rozwiązania, doprowadzą do rozwoju działalności gospodarczej przedsiębiorcy, w szczególności wzrostu przychodów i zatrudnienia oraz przyczynią się do zwiększenia konkurencyjności gospodarczej  .

Wydatki ogółem : 2 575 276,20 PLN

Wydatki kwalifikowalne: 2 094 126,95 PLN

W tym VAT : 0,00 PLN

Dofinansowanie: 1 465 888,56 PLN

% dofinansowania: 70%

 

Rola Funduszy Norweskich i Funduszy EOG

Fundusze norweskie i fundusze EOG reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach funduszy norweskich i funduszy EOG Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994–2014. Fundusze norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro.

Odwiedź stronę : www.eeagrants.org / www.norwaygrants.org i poznaj program lepiej !

11 września 2023r.

Realizacja zadania 21 – dostawa 10 łodzi szkoleniowych klasy Optymist.

Na podstawie zrealizowanej Umowy nr 02/2023  z dnia 11.09.2023  r.

Wykonawca: ZAKŁAD SZKUTNICZY BANAN JACHT JAROSŁAW BANASZEK, dostarczył do naszej Przystani 10 łodzi szkoleniowych, jest to dla nas pierwszy i bardzo ważny krok w realizacje projektu.

 11 października 2023

Realizacja zadania nr 16-Zakup i montaż placu zabaw .

W ramach umowy z dnia 20.09.2023r. na terenie Przystani powstał nowy plac zabaw, mamy nadzieję, że będzie dodatkowa atrakcja dla naszych najmłodszych gości.

Wykonawcą inwestycji została firma RINGPOL WALDEMAR KUBIAK, bardzo dziękujemy za sprawny montaż.

22 października 2023r.

Właśnie zakończyliśmy niezwykłą podróż do norweskiego Partnera projektu https://www.solnesetgard.no/. Podczas pobytu w tym magicznym kraju mieliśmy okazję odwiedzić także inne miejsca, w tym mariny w celu podejrzenia dobrych praktyk, funkcjonowania oraz rozwiązań prowadzenia działalności turystycznej, rolniczej oraz zdobycie wiedzy na temat stosowanych rozwiązań w branży turystycznej przez organizacje działające w kraju partnera. Dziękujemy za sprawna obsługę wizyty naszemu wykonawcy M-Travels Marcin Mazur.

30 października 2023r.

Kolejny krok w celu innowacyjności naszej Przystani za nami. Staliśmy się właścicielami nowoczesnej i funkcjonalnej łodzi kabinowej, która sprosta naszym unikalnym potrzebom. Już wkrótce oferować będziemy naszym gościom niezwykłe przygody na pokładzie Jachtu Saturn 25 a będzie to możliwe dzięki naszemu Wykonawcy – Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu MOTO PLAST Jerzy Stasiczak.

3 listopada 2023r.

Na przystani zamontowano instalacje fotowoltaiczną. Co stanowi kolejny punkt w realizacji Projektu. Jej posiadanie przynosi szereg korzyści dla naszej działalności jak również dla środowiska. Dzięki temu zredukujemy emisję gazów cieplarnianych a także zwiększy samowystarczalności energetyczną. Wykonawca, który sprawnie podjął się realizacji to Firma Handlowo- Usługowa „POL-BUD” Sp. z o.o.

27 listopada 2023r.

Na terenie Przystani została odebrana platforma antypoślizgowa dla niepełnoprawnych. Jej montaż ma na celu zapewnienie dostępu do aktywności wodnych osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności dzięki czemu staramy się eliminować bariery dostępu, ale także tworzyć bardziej integracyjne i bezpieczne środowisko. Wykonawcą platformy została firma Katarzyna Streich Handel.

Zostały zakończone także prace modernizacyjne budynków użytkowych na terenie Przystani. Dzięki zaangażowaniu naszego wykonawcy udało się przeprowadzić prace budowlane w zakresie poprawy funkcjonalności budynków toalet , bosmanki, pomieszczeń technicznych a także wiaty . Wykonawca robót budowlanych na Przystani to NOWBUD Bartłomiej Nowak.

28 listopada 2023r.

Za nami kolejna inwestycja w bezpieczny wypoczynek nad wodą, dzięki zakupowi kamizelek ratunkowych dla dzieci i asekuracyjnych dla dorosłych wspieramy różnorodność użytkowników przystani, w tym osób o różnych umiejętnościach pływackich, wiekach czy poziomach doświadczenia na wodzie. Dzięki temu, przystań staje się bardziej dostępna dla różnych grup społecznych. Kamizelki dostarczyła firma OLIMP PW. Kowalczyk K.

30 listopada 2023r.

Zakończono prace remontowe mające na celu poprawę infrastruktury na obszarze Przystani. Została naprawiona powierzchnia parkingów oraz drogi dojazdowe do naszych atrakcji, dzięki czemu nasi goście będą mogli bardziej komfortowo poruszać się po terenie Przystani.Wykonawca robót budowlanych na Przystani to NOWBUD Bartłomiej Nowak.

13.12.2023r.

Zamontowano 10 latarni solarnych .Inwestycja przyniesie wiele korzyści, w tym oszczędności kosztów, niezależność energetyczną, niskie koszty konserwacji oraz pozytywny wpływ na środowisko i społeczność lokalną.

07.02.2024r.

Kolejny krok w celu innowacyjności naszej Przystani za nami. Do Naszej floty dołączyły 3 łodzie elektryczne Saturn 23 GT .

Łodzie posiadają  napęd elektryczny są nie tylko efektowne, ale przede wszystkim ekologiczne . Poza klasycznym czarterem , dzięki nowej inwestycji umożliwiamy naszym klientom także czarter jachtu z opcją noclegu . Nowa propozycja usługowa sprosta oczekiwaniom zarówno rodzin, które pragną uciec od

miejskiego hałasu i odkryć uroki natury, jak i poszukiwaczy emocji, którzy pragną intensywnych doświadczeń związanych z aktywnością wodną.

Już wkrótce oferować będziemy naszym gościom niezwykłe przygody na pokładzie łodzi elektrycznych a będzie to możliwe dzięki naszemu Wykonawcy –Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu MOTO PLAST Jerzy Stasiczak.

15.02.2024r.

Zostaliśmy właścicielami kolejnych 3 łodzi elektrycznych . Dwie z nich to Marine Time QX650 oraz M750 Marion750.

21.02.2024r.

W ramach realizacji kolejnego zadania w projekcie odebraliśmy mobilna scenę koncertową. Posiadanie mobilnej sceny umożliwia przedsiębiorstwu organizowanie własnych wydarzeń na świeżym powietrzu, co może przyciągać nowych klientów i zwiększać zaangażowanie społeczności. Scena mobilna będzie stanowić długoterminową inwestycję, która będzie służyć firmie przez wiele lat, przynosząc zarówno korzyści finansowe, jak i promocyjne. Wykonawcą zamówienia był GRAND EVENT PROMOTION Sp. z o.o.

08.03.2024r.

Zakończyliśmy realizację zadania nr 15 z naszego harmonogramu. Wykonawca Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MOTO PLAST Jerzy Stasiczak dostarczyło 4 kolejne łodzie elektryczne dzięki czemu jesteśmy posiadaczami 10 jednostek o napędzie elektrycznym.